Lektoři

Sára Vyskočilová

Flamencu se věnuje od r. 2006. Nejprve navštěvovala příležitostné semináře a letní školy prof. T. Krištůfkové a Amparo Ňuňéz, později semináře i pravidelné kurzy Dity Kándlové-Konášové, Lenky Glassnerové, Petry Šťastné, Lucie Čellárové-Mansfeldové, Jany Drdácké, Eduarda Zubáka, Virginie Delgado, Blancy Perdiger, Juana Polvilla a Marty Balparda. V současnosti vystupuje jako členka souborů Corro flamenco (vznik v r. 2008) a Flamenkítas (od r. 2014) na různých soukromých i veřejných akcích. Kurzy v Plzni organizuje od r.2009, od r. 2012 působí též jako lektorka.

——————————————————————————————————————————————-

Michaela Roubalová

S flamencem se poprvé setkala v roce 2006 při návštěvé Andalusie a od té doby se o něj začala zajímat.  Absolvovala kurzy u českých zahraničních tanečníků – Juan Polvillo, Sara Anguiano Torralba, Dita Kándlová-Konášová, Lenka Glassnerová, Petra Šťastná, Lucie Čellárová-Mansfeldová, Jana Drdácká, Eduard Zubák, Virginie Delgado, Blanca Perdiger a Marta Balparda. V roce 2008 zakládá spolu s ostatními nadšenci sdružení  Corro flamenco.Od roku 2012 se věnuje pravidelným tréninkům formace Flamenkítas, která se v roce 2014 účastnila mezinárodní soutěže Flamencopa. V roce 2014 vybojovala spolu s Kateřinou Fládrovou 3.místo v mezinárodní soutěži Flamencopa v kategorii taneční pár. V roce 2015 získaly s Katkou Fládrovou 1.místo v soutěži Flamencopa kategorie sevillanas.

 

 

——————————————————————————————————————————————-

Katka Fládrová

IMG_9589 B

O flamenco se začala zajímat v roce 2009 a od té doby je tento tanec pevnou součástí jejího života. Zúčastnila se a stále se zúčastňuje pravidelných kurzů a intenzivních seminářů s předními českými i zahraničními lektory – Janou Drdáckou, Eduardem Zubákem, Lucií Bevelaque, Ditou Kándlovou – Konášovou, Lenkou Glassnerovou, Virginií Delgado, Juanem Polvillem a Martou Balpardou. Jako členka souboru Corro flamenco a sdružení Flamenkítas se zúčastnila mezinárodní soutěže Flamencopa. V roce 2014 v této soutěží vybojovala společně s Míšou Roubalovou 3. místo v kategorii taneční pár a v roce 2015 také s Míšou Roubalovou 1. místo v kategorii sevillanas. V roce 2016 společně s dalšími členkami zakládá spolek Flamenkítas, z.s. a je zvolena jeho předsedkyní. V současné době se v rámci spolku Flamenkítas věnuje organizování kurzů a kulturních akcí spojených s flamencovým tancem.